2021-10-03, Pokowidowe refleksje duszpasterskie proboszcza

We wrześniu spotkałem się osobiście ze wszystkimi grupami duszpasterskimi, jakie istnieją w naszej parafii. Chciałem w ten sposób postawić diagnozę duszpasterską po przebyciu koronawirusa.

2021-08-26, Renowacja posadzki w kościele parafialnym

W dniach 23-26 sierpnia 2021 roku dostęp do kościoła parafialnego w Rabie Wyżnej był znacząco utrudniony z powodu renowacji posadzki w kościele. Nabożeństwa odbywały się w tych dniach w kaplicy bocznej. W tym czasie posadzka w kościele została odnowiona. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wsparcie finansowe tego dzieła.

2021-08-22, Pożegnanie ks. Marcina Borowicza

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 r., pożegnaliśmy ks. Marcina Borowicza. Przez cztery lata pracował w naszej parafii jako wikariusz i katecheta w szkołach podstawowych w Rabie Wyżnej i w Bielance. Jego duszpasterskiej pieczy powierzony był Małżeński Krąg Biblijny, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Przygotowywał dzieci do I Komunii Św., a przez ostatnie dwa lata także młodzież do bierzmowania. Od 26 sierpnia br. zgodnie z decyzją abpa Marka Jędraszewskiego ks. Marcin będzie wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Dzisiaj dziękujemy mu za posługę kapłańską w Rabie Wyżnej i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

2021-08-22, Sierpniowy odpust w Bielance 2021

W sobotę, 14 sierpnia 2021 roku, obchodziliśmy wspomnienie św.  Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W Bielance odbyła się uroczystość ku jego czci. O godz. 11.00 Mszę Św. odprawił, wygłosił kazanie i poprowadził procesję eucharystyczną ks. Piotr Mozdyniewicz, proboszcz z Trzebini Sierszy.

2021-08-15, Parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony

Z inicjatywy koła gospodyń wiejskich w Rabie Wyżnej jak co roku odbyły się parafialne dożynki. Przy współpracy z sołtysem i służbą liturgiczną nasze gospodynie przygotowały wieniec dożynkowy i zadbały o piękną liturgię. Razem dziękowaliśmy Panu Bogu za obfitość Jego darów.

2021-08-07, Zbiorowa mogiła na cmentarzu w Rabie Wyżnej

Od wieków do połowy XIX stulecia wiernych chowano w poświęconej ziemi wokół kościołów. Dlatego teren między murem wokół kościoła a samą świątynią przy niemal każdym starym kościele jest starym cmentarzem. Rzadko kiedy można na nich spotkać mogiły. Z biegiem lat zostały one zlikwidowane. Na wyrównanym terenie zazwyczaj rośnie trawa, czasem drzewa. Jednak można być niemal pewnym, że kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią pochowane były szczątki ludzi zmarłych przed wiekami.

2021-05-16, Wspomnienie z misji parafialnych 2021

Tegoroczny maj rozpoczęliśmy misjami parafialnymi. Wielu parafian przeżyło niezapomniane chwile, gdy doświadczyli szczególnych łask Bożych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który odświeży wspomnienia…

2021-02-13, Zmarł ks. prałat Jan Pałasz

W sobotę, 13. lutego 2021 r., odszedł z tego świata ks. prałat Jan Pałasz. Pochodził z Bielanki. W 1963 roku został wyświęcony na kapłana. Posługę duszpasterską pełnił m.in. jako długoletni proboszcz w Podstolicach. W czwartek o godz. 8.15 wprowadzimy trumnę z jego ciałem do kościoła w Bielance, gdzie o 9.00 odprawiona zostanie msza św. o spokój jego duszy. Po mszy św. ciało zostanie przewiezione do Podstolic, gdzie w tym samym dniu o 15.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

2020-12-05, Zdrowie duszy, zdrowie ciała – korespondencja doktora i proboszcza

Od kilku miesięcy dokucza nam pandemia koronawirusa. Jest ona uciążliwa i niebezpieczna nie tylko dla tych, którzy ulegli zarażeniu. Skomplikowała nam całe życie społeczne. Uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Wiele osób nie wie, jak się odnaleźć w nowej sytuacji. Nie mała część spośród nas lekceważy zagrożenie wypierając je ze świadomości. Ograniczenia pandemiczne zmieniły także sposób wyrażania naszej wiary i wprowadziły utrudnienia w jej praktykowaniu.

1 « [1] [2] [3] [4] » 4