Ogłoszenia duszpasterskie 6 września 2020 r.

XXIII niedziela zwykła

 1. Po zdjęciu z naszego powiatu zaostrzonych norm sanitarnych w tutejszym kościele nie obowiązuje żaden limit ilości osób. Prosimy jedynie o zasłanianie ust i nosa oraz sugerujemy przyjmowanie Komunii Św. na rękę.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • we wtorek – święto Narodzenia NMP;
 • w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
 1. Z początkiem nowego miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. We wrześniu papież Franciszek wskazał następującą intencję modlitw: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku. Modlitwie członków żywego Różańca polecamy także sprawę wolności na Białorusi oraz dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny pomógł im z radością poznawać świat, podążać za prawdą i zbliżać się do Boga.
 2. W poniedziałek na wieczorną mszę św. zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św. Po mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla tych rodziców.
 3. W czwartek o 17.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie animatorów, którzy w tym roku szkolnym będą prowadzili grupy kandydatów do bierzmowania.
 4. W przyszłą sobotę w katedrze na Wawelu o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Św. Krzyżma Św. W tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię została ona przeniesiona z Wielkiego Czwartku. W czasie, gdy księża dziekani będą celebrować tę jedyną w roku Eucharystię, w naszym kościele parafialnym ministranci i lektorzy spotkają się na adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy wszystkich członków służby liturgicznej o niezawodną obecność.
 5. W marcu planowaliśmy wyjazd na koncert muzyki Kilara w Tauron Arenie w Krakowie. Z powodu wybuchu pandemii został on przełożony na wrzesień tego roku. Przed kilkoma dniami organizatorzy poinformowali, że koncert odbędzie się 25 września 2021 roku. Osoby, które się zapisały na wyjazd, mogą czekać do następnego roku lub zrezygnować i odebrać wpłacone pieniądze. W tym celu proszę się zgłosić do zakrystii lub kancelarii.
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Jardusiówki za ofiarę na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. W czwartek o 18.00 będą odprawione msze o błog. Boże dla mieszkańców Olesiakówki i Kumorówki.
 7. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona w piątek o 7.00.
 8. Zaproszenie na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej