Wspomnienia z wycieczki

W październikową sobotę, 19 dnia tego miesiąca, z parafii w Rabie Wyżnej wyruszyła wycieczka nad Jezioro Czorsztyńskie. Uczestniczyli w niej opiekunowie ról, panowie zbierający składkę i inne osoby zaangażowane w działalność parafii. Z pewnym pośpiechem uczestnicy wycieczki zwiedzili kościół we Frydmanie i z poczuciem niedosytu, że nie ma czasu, aby dokładniej obejrzeć tak ładny kościół, udali się nad jezioro. Tam spotkała ich niespodzianka: z powodu mgły statek, którym mieli popłynąć, nie wyruszy z portu. W oczekiwaniu na zwiedzanie zamku skorzystali odbyli spacer nad zaporę. Po przerwie na kawę wycieczka ruszyła zdobywać Zamek Dunajec w Niedzicy. W międzyczasie pogoda się znacząco poprawiła, dzięki czemu po spotkaniu z Brunhildą można było zażyć relaksu podczas rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Niedzicy, gdzie ks. dziekan Józef Bednarczyk zgotował wszystkim iście królewskie przyjęcie. Po posileniu się bigosem, wszyscy udali się do kościoła św. Bartłomieja, aby posłuchać o tym wyjątkowym miejscu i w kaplicy Matki Bożej Bolesnej zmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oto kilka zdjęć z tamtej wyprawy.