Ogłoszenia duszpasterskie 18 października 2020 r.

XXIX niedziela zwykła

Nasza parafia znalazła się w czerwonej strefie. Uczestników liturgii obowiązuje w niej zakrywanie ust i nosa, a ilość zgromadzonych w kościele osób nie może przekroczyć 1 osoby na 7 m kw. Oznacza to, że w kościele parafialnym jednorazowo może się zgromadzić 70 osób. W kościele w Bielance może się zgromadzić 35 osób.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. W tym roku przeżywamy go pod hasłem Oto ja, poślij mnie! Na nabożeństwach różańcowych modlić się będziemy za misjonarzy i za kraje misyjne. Dzisiaj na mszach św. o 8.30, 10.00 i 18.00 można posłuchać pieśni liturgicznych w języku suahili śpiewanych przez panią Mercy Kiriinya Kathure. Wtorkowy różaniec odmówimy w różnych językach świata.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II;
  • w piątek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  • W następną niedzielę obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszej świątyni.
  1. Dzisiaj o godz. 16.30 w kościele spotkają się członkowie Żywego Różańca z naszej parafii.
  2. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne prosimy o odmawianie różańca w domach w gronie rodziny. Za wspólne odmówienie różańca w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Trzeba przy tym nie tylko zapowiadać każdy dziesiątek, ale także przeczytać choćby krótkie rozważanie odmawianych tajemnic.
  3. Bóg zapłać wiernym z roli Ziębówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni. Jutro o 7.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych z Ziębówki, a w czwartek o 7.00 o błog. Boże dla mieszkańców tej roli. Msza według formularza W czasie pandemii będzie w poniedziałek o 18.00.
  4. Przez ostatnie 22 lata pan Eugeniusz Jaskowiak dbał o koszenie trawy na cmentarzu w Rabie Wyżnej. Dokładnie pilnował, aby nawet w najtrudniej dostępnych miejscach usunąć niepożądaną roślinność. Ten sezon był ostatnim rokiem pracy pana Eugeniusza. Dlatego w imieniu całej parafii pragnę mu podziękować i życzyć dużo zdrowia i sił, a błogosławieństwo Boże z pewnością wyproszą mu dusze tych, o których groby się troszczył.