Ogłoszenia duszpasterskie – 31 maja 2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. W najbliższych dniach przypadają:
 • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;
 • w środę – wspomnienie świętych męczenników z Ugandy – Karola Lwangi i towarzyszy;
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
 1. W jutrzejsze święto Matki Kościoła będzie odprawiona dodatkowa msza św. o godz. 11.00. Zapraszamy na nią szczególnie kandydatów do bierzmowania. Od godz. 10.15 młodzież będzie mogła przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
 2. We wtorek o godz. 15.30 abp Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ponieważ nie obowiązują już limity co do liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach w kościele, dlatego zachęcamy do udziału w tej uroczystości nie tylko przyjmujących bierzmowanie i świadków, ale także ich bliskich, zwłaszcza rodziców i chrzestnych.
 3. Dziś po raz ostatni w tym roku odprawimy nabożeństwo majowe. Od jutra wieczorną adorację o godz. 17.30 rozpoczynać będziemy od śpiewu litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa przed wieczorną mszą św. modlić się będziemy za księdza kard. Stanisława i księży rodaków oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00 oraz pół godziny przed każdą mszą w dni powszednie. Spowiedź w Bielance w piątek o godz. 14.30 i po niej msza św. z nabożeństwem pierwszo piątkowym. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii do czwartku). W sobotę podczas nabożeństwa przed wieczorną mszą św. jak co miesiąc będziemy przyzywać orędownictwa św. Jana Pawła II, a msza św. będzie odprawiona we wszystkich intencjach odczytanych podczas nabożeństwa. Intencje zapisane na kartkach można składać do puszki obok chrzcielnicy.
 5. Wraz z nowym miesiącem róże różańcowe zmieniają tajemnice. W czerwcu ich modlitwie polecamy szczególnie młodzież bierzmowaną i dzieci pierwszokomunijne.
 6. Bóg zapłać parafianom z Pietrzakówki i Olesiakówki oraz wszystkim darczyńcom za ofiary na utrzymanie naszej parafii. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła, a młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za kwiaty, dekorację i sprzątanie kościoła oraz krzyż procesyjny przy ołtarzu.