Ogłoszenia duszpasterskie dla Bielanki 26 kwietnia 2020

         III Niedziela Wielkanocna  

 1. Kościół w Polsce przeżywa od dzisiaj XII Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego zwłaszcza tych, którzy ze względu na epidemię korzystają z dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:
 • w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy;
 • w piątek św. Józefa, rzemieślnika (jest to zarazem I piątek miesiąca, abp metropolita krakowski na ten dzień udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych);
 • w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny; msza św. w tym dniu będzie odprawiona w Bielance o 8.30).
 1. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika. Modlitwy do patrona naszej Ojczyzny, archidiecezji i parafii będziemy odmawiać w czasie nabożeństw przed wieczorną mszą św.
 2. Od piątku codziennie o 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do odnowienia kapliczek przydrożnych i gromadzenia się przy nich na modlitwie. Proszę pamiętać, że w obecnej sytuacji w takim spotkaniu może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wszyscy powinni używać maseczek i zachować dwumetrowe odstępy.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Z uwagi na ograniczenia w ilości osób mogących zgromadzić się w kościele spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 odbędzie się przy zamkniętych drzwiach kościoła. Do świątyni wejdzie 30 osób, które po wyspowiadaniu się i przyjęciu Komunii Św. opuszczą kościół robiąc miejsce dla następnych. W ten sam sposób będziemy spowiadać w Bielance w piątek od godz. 14.30.
 4. Pierwszosobotnie odwiedziny chorych z sakramentami można umawiać zakrystii. Prosimy jednak o roztropność, aby nie stwarzać dla chorych i starszych ryzyka zarażenia wirusem. W niebezpieczeństwie śmierci można prosić księdza w każdym dniu i o każdej porze.
 5. W sobotę wieczorem odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II i mszę św. zbiorową w intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. papieża Polaka. Intencje zapisane na kartkach wraz ofiarami za mszę św. można składać do skrzynki obok chrzcielnicy.
 6. Bóg zapłać za gotówkowe i bezgotówkowe ofiary na rzecz parafii. W sobotę o 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich, którzy w czasie epidemii złożyli ofiary na cele kultu religijnego w naszej parafii.