UWAGA! PILNE!

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, wprowadza w życie na terenie Archidiecezji Krakowskiej z dniem 12 marca 2020 roku rekomendacje Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski jako obowiązujące.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, że do 29 marca 2020 r. w kościele w Rabie Wyżnej:

• odwołane zostają nabożeństwa drogi krzyżowej i Gorzkich Żali;
  • w dni powszednie od 16 do 28 marca br. przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do prywatnej modlitwy w ciszy);
  • w dni powszednie od 16 do 28 marca br. w godz. 17.00 do 17.50 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w kaplicy;
  • msze św. w naszym kościele odprawiane są w zwykłych terminach, tzn. w dni powszednie o 7.00 i 18.00, a w niedziele o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.
  • w czasie liturgii obowiązują następujące zasady:
  1. Przyjmowanie Komunii Świętej odbywa się w procesji i na rękę (przyjąwszy Eucharystię na dłoń należy ją natychmiast spożyć przed kapłanem).
  2. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
  3. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
  4. Należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie.
  5. Kropielnice kościelne pozostają bez wody święconej.

Do udziału w mszach świętych zachęcamy osoby, które zamówiły intencje mszy św. i ich bliskich. Pozostałych prosimy, aby łączyli się duchowo z liturgią sprawowaną w kościele korzystając z pomocy radia lub telewizji. Zachęcamy do codziennej modlitwy rodzinnej w domach.