Ogłoszenia duszpasterskie dla Bielanki

IV niedziela adwentu 22 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj o 19.00 zapraszamy do kościoła w Bielance na adorację Najśw. Sakramentu.

2. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w ostatni dzień adwentu. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Na wigilijnym stole nie stawiajmy alkoholu.

3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. W kościele w Bielance pasterka będzie odprawiona o godz. 24.00. W tym samym czasie w Rabie Wyżnej mszę św. celebrować będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Wspólny śpiew kolęd będzie ubogacony przez Małą Armię Janosika. Dzięki Telewizji Polskiej można będzie tę pasterkę oglądać w telewizji w paśmie regionalnym (TVP3) oraz na TV Polonia. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

4. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana na zakończenie mszy poświęcimy owies. Składka z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

5. W piątek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, a w sobotę święto Świętych Młodzianków. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to święto Najświętszej Rodziny.