Ogłoszenia duszpasterskie 8 grudnia 2019 r

II niedziela adwentu – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Zachęcamy do wspólnego śpiewu godzinek codziennie pół godziny przed roratami.
2. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
• w piątek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
• w sobotę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
3. Świece Caritas rozeszły się w ciągu ostatniej niedzieli. Na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zebrano 4046,10 zł. Z tej kwoty 2100 zł zostało przekazane do Caritas krakowskiej, a reszta będzie służyła dzieciom z naszej parafii. W środę o 6.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych z Nowalanówki, a w sobotę o 18.00 o błog. Boże dla mieszkańców Olesiakówki. Mieszkańcom Zarębówki dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
4. W piątek o 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w kwietniu 2020. Należy przynieść paszport i zaliczkę.
5. W sobotę służba liturgiczna i schola udają się na wycieczkę. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego o godz. 8.30, planowany powrót ok. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę uczestnicy warsztatów zajęciowych z Odrowąża wraz z opiekunami będą sprzedawać przed kościołem własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. W tym dniu wójt gminy Raba Wyżna organizuje uroczyste obchody z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia małżeństwa. Rozpoczną się one od mszy św. o godz. 11.30 sprawowanej w intencji złotych jubilatów.
7. Od jutra na plebanii w Rabie Wyżnej pojawi się nowa gospodyni. Przyjeżdża do nas z Kenii. Nie jest ona uchodźcą, lecz legalnie zatrudnionym pracownikiem. Rząd polski wyraził zgodę na jej pracę na okres jednego roku. Jeżeli się sprawdzi i zechce pracować dłużej, to można będzie prosić o przedłużenie tego okresu. Będzie pobierała takie samo wynagrodzenie, jakie na tym stanowisku dostałby każdy inny człowiek. Zamieszka na plebanii, a za mieszkanie i wyżywienie będzie płacić tak samo jak księża tu mieszkający. W taki sposób kończą się kilkumiesięczne próby znalezienia gospodyni na plebanię. Wraz z księżmi proponowaliśmy pracę kilku paniom z naszej parafii i okolic, ale żadna nie przyjęła propozycji. Mamy nadzieję, że nowa gospodyni doświadczy waszej życzliwości i polubi Polskę, a szczególnie Rabę Wyżną i Bielankę.