Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych w czasie adoracji odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. W naszej parafii dzisiaj przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę pieniędzy z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Połowę zgromadzonych środków zespół charytatywny przeznaczy na dary dla osób chorych.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny, dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę – święto św. Andrzej apostoła.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent.
  1. Bóg zapłać wiernym z roli Wędziarzówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
  • we wtorek o 18.00 – o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Piekarczykówki,
  • w czwartek o 7.00 – za zmarłych z tej roli.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Szczególnej uwadze polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego z kalendarzem na rok 2020 z fotografiami św. Jana Pawła II, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego, który zawiera materiały uzupełniające do tegorocznych rorat.