Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w parafii Raba Wyżna

W dniu 18 maja 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły (św. Jana Pawła II). Z tej okazji abp Marek Jędraszewski zarządził, aby w każdej parafii od 1 listopada 2019 roku do końca roku 2020 odprawiane było specjalne nabożeństwo. W naszej parafii rozpoczyna się ono codziennie o godz. 17.30.
Od 4 listopada 2019 roku relikwie św. Jana Pawła II peregrynują po domach naszych parafian.

Codziennie od 01.11.2019 do 31.12.2020

Godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
Godz. 17.50 – rozważanie jednej tajemnicy różańcowej i litania do św. Jana Pawła II
Godz. 18.00 – Msza Św.
W godz. 17.30 – 17.50 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

Każda I sobota miesiąca
Godz. 17.30 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytaniem próśb zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem świętego papieża
Godz. 18.00 – Msza Św. zbiorowa w tych intencjach

Peregrynacja relikwii w domach
1. Rodzina przyjmująca relikwie uczestniczy w nabożeństwie o godz. 17.30 i mszy św. o 18.00.
2. Przed błogosławieństwem na zakończenie mszy podchodzi do ołtarza i odbiera relikwie, modlitewnik i płyty z przemówieniami św. Jana Pawła II.
3. Ustawia je w domu w godnym, wcześniej przygotowanym miejscu (stół z białym obrusem, świeca, krzesła, cisza, itp.).
4. Podczas nawiedzenia relikwii rodzina w dowolnej porze gromadzi się na wspólnej modlitwie (np. 21.00 – Apel Jasnogórski, 12.00 – Anioł Pański, 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego; wspólny różaniec, słuchanie fragmentów homilii Jana Pawła II, itp.). Warto także, aby każdy indywidualnie w ciszy trwał na modlitwie przy relikwiach.
5. Na drugi dzień przychodzi do kościoła 10 min przed rozpoczęciem adoracji (o godz. 17.20) i ustawia relikwie obok obrazu św. Jana Pawła II.

Ważne!
Czas spotkania ze św. Janem Pawłem II w jego relikwiach staramy się przeżywać w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii Św.

Zapisy
Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii zostaje zawieszona do czasu ustania epidemii. Po wznowieniu peregrynacji będziemy przyjmować zapisy na nowe terminy. Dotyczą one także osób, które były zapisane na drugą połowę marca i nie otrzymały relikwii.