Ogłoszenia duszpasterskie 1 listopada 2019 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2019 r.

1. Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych w kościele parafialnym nie będzie mszy o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich na godz. 13.00 na cmentarz, gdzie odprawimy procesję za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Po jej zakończeniu rozpocznie się msza św. O godz. 20.00 KSM poprowadzi na cmentarzu różaniec za zmarłych. W tak wielką uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ani zakaz udziału w zabawach.

2. W Dniu Zadusznym msze w kościele parafialnym będą odprawione o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 (czyli nie będzie mszy o 8.30 i 11.30), na cmentarzu o 14.00, a w Bielance o 8.30. Przed i po mszach modlić się będziemy za zmarłych i czytane będą wypominki jednorazowe. Wieczorem na cmentarzu w Bielance młodzież z KSMu poprowadzi różaniec za zmarłych.

3. W Dniu Zadusznym przypada też pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z sakramentami. Wieczorem o godz. 17.30 podczas adoracji będą odczytane prośby zanoszone do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i w tych intencjach będzie odprawiona msza św. zbiorowa.

4. W pierwszych dniach listopada można uzyskać odpust zupełny, który należy ofiarować za zmarłych:
• w dniach 1 i 2 listopada – nawiedzając kościół i odmawiając Ojcze nasz i Wierzę;
• codziennie do 8 listopada – nawiedzając cmentarz i przynajmniej w myśli modląc się za zmarłych.
Trzeba przy tym wypełnić warunki zwykłe. Są to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego), modlitwa w intencjach ojca świętego. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

5. W dniach 1 i 2 listopada składka na cmentarzu przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać ofiarodawcom i panom zbierającym składkę.

6. Dzisiaj o godz. 17.30 po raz pierwszy odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą do św. Jana Pawła II. Po 20 minutach adoracji w ciszy odmówimy jedną tajemnicę różańca i zaśpiewamy litanię do św. Jana Pawła II. Do 8 listopada dziesiątek różańca będzie połączony z wypominkami jednorazowymi.

7. Od 4 listopada w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po domach. Rodzina przyjmująca w wybranym dniu relikwie powinna uczestniczyć w wieczornej mszy św., przystąpić do Komunii Św. i na zakończenie mszy odebrać relikwie przy ołtarzu. Na następny dzień należy przyjść na nabożeństwo o 17.30 i przed jego rozpoczęciem zwrócić relikwie. W zakrystii przyjmujemy zapisy rodzin chętnych przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w listopadzie b.r.