Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Z tego powodu w ciągu najbliższego tygodnia misjonarze kombonianie będą w szkołach naszej parafii prowadzić lekcje religii, a w piątek w Rabie Wyżnej poprowadzą nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry misjonarki. Przy tej okazji można będzie nabyć różne materiały związane z działalnością misyjną (zarówno w piątek jak też w niedzielę). W późniejszym czasie (w połowie listopada) przyjadą do nas podobnie jak w latach poprzednich ojcowie oblaci z kalendarzami misyjnymi. Zachęcamy do zainteresowania.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
• dzisiaj – uroczystość św. Jana z Kęt, kapłana, profesora uniwersytetu Jagiellońskiego;
• we wtorek – św. Jana Pawła II, papieża;
• w środę – św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 do Domu Parafialnego zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca.

4. Bóg zapłać wiernym z roli Jochymówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Możdżeniówki będzie odprawiona w poniedziałek o 7.00, a za zmarłych z tej roli we wtorek o 7.00 poza parafią.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tym czasie porządkujemy groby i ich otoczenie na cmentarzu. Prosimy, aby w miarę możliwości nie zostawiać śmieci na cmentarzu, a w razie konieczności segregować odpady: nie wrzucać do pojemników tych śmieci, które ulegają biodegradacji (kwiaty, liście, wieńce, itp.) – te gromadzimy na wyznaczonym miejscu. W pojemnikach powinny się znaleźć tylko szkło, tworzywa sztuczne, papier, metale. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc w utrzymaniu czystości na cmentarzu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj jest ona dostępna przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że każda gazeta ma swoją cenę i należy za nią zapłacić. W ostatnim tygodniu dla większości czytelników nie była to sprawa oczywista (zwróciło się 7% należności). Być może ludzie brali gazety z zamiarem zapłacenia w następną niedzielę, bo tydzień temu składali hojne dary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrana została niebagatelna kwota 5049,67 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy zbiórkę przeprowadzili.