XXXVIII Piesza Pielgrzymka Góralska

Już po raz  38 spod samiuśkich Tater wyrusza Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Maryja – Matka życia i wolności. I Piesza Pielgrzymka Górali na Jasną Górę wyruszyła 19 sierpnia 1982 roku w okresie stanu wojennego z Bachledówki k. Zakopanego, z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Domu Wypoczynkowym paulinów z Jasnej Góry. Myśl o zorganizowaniu pieszej pielgrzymki z Bachledówki na Jasną Górę dojrzewała gdzieś od 1980 roku. Myślał o niej Rektor Bachledówki O. Leon Chałupka, wieloletni Kierownik Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej. Myślał o niej O. Stanisław Jarosz, paulin z Czerwiennego (wyświęcony na kapłana w r. 1979) – uczestnik warszawskich pielgrzymek. Br. Diakon Mieczysław Łacek no i zapewne pauliński kleryk z Czerwiennego Br. Jan Bednarz.

Zachęcamy parafian do zapisów do grupy IV – Rabka. Na wszystkich chętnych czekamy przed kościołem św. Marii Magdaleny w Rabce:
☑️w niedzielę: 14,21 lipca 2019r. po Mszach Świętych o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 18:30
☑️w tygodniu 18,19 lipca 2019r. po Mszy Świętej o godz. 18:30
☑️w odpust 22 lipca 2019r. po Mszach Świętych o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 18:30
Przy zapisach potrzebny jest dowód tożsamości, numer ewidencyjny pesel. Uiszczamy opłatę wpisową, która obejmuje: znaczek, legitymację, smycz, chustę, ubezpieczenie, transport sanitarny, przewóz bagażu oraz inne wydatki związane z organizacją pielgrzymki. Koszt uczestnictwa:
☑️0-6 lat – bezpłatnie
☑️6-16 lat – 70 zł
☑️powyżej 16 lat – 80 zł
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Szczęść Boże!

Pamiętajmy także o pielgrzymach, którzy zatrzymają się na nocleg w Rabie Wyżnej w nocy z 23/24 lipca. Otwórzmy dla nich nasze serca i drzwi naszych domów (i lodówek :D).

Pamiętajmy: Gość w dom – Bóg w dom.