Nasi Lektorzy – trzeci w diecezji

Cieszymy się z występu naszych Lektorów starszych na finale diecezjalnym Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o puchar KNC. 30 marca w hali sportowej Solnego Miasta w Wieliczce odbywały się finały diecezjalne w poszczególnych grupach wiekowych. Przypomnijmy, nasi lektorzy w czasie turnieju rejonowego w Nowym Targu zostali zwycięzcami i reprezentowali rejon podhalański na zawodach diecezjalnych. W kategorii lektorów młodszych Podchale reprezentowała Służba Liturgiczna z Ludzimierza. Natomiast w kategorii ministrantów do rozgrywek diecezjalnych awansowała drużyna z naszego dekanatu – ze Skawy, która ostatecznie zajęła w całej diecezji zaszczytne drugie miejsce, czego im z całego serca gratulujemy!

Nasi lektorzy rozpoczęli grę fantastycznym wynikiem, ogrywając LSO z Marcyporęby 7-1. Kolejne mecze fazy grupowej również poszły im bardzo dobrze. Ostatecznie zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu. Niestety półfinałowy mecz z lektorami z os. Kalinowego (Kraków) przyniósł mocną porażkę. Na pocieszenie można powiedzieć, że przegraliśmy z nie byle kim, a z samym (jak się później okazało) mistrzem turnieju. Szczęśliwie zakończył się dla nas mecz o trzecie miejsce, który przyniósł miejsce na podium.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Archidiecezję na XIV Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Skierniewicach i Sochaczewie, w dniach 1-2 maja b.r.
W tegorocznej edycji eliminacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o puchar KNC wzięły udział 474 drużyny z 239 parafii naszej diecezji. Na wszystkich boiskach etapu dekanalnego zagrało 3 475 ministrantów i lektorów. Następnie w etapie rejonowym wyłonione zostały najlepsze drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzowie z rejonów zagrali w finale diecezjalnym. W organizację turnieju włączyło się ponad 60 Księży koordynatorów dekanalnych i rejonowych oraz 230 księży, diakonów i świeckich opiekunów drużyn.