Świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom

Już od 25 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną. Dochód z milionów charytatywnych świec od początku akcji przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci.

– Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia świecy Caritas – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, podczas inauguracji akcji – Na przestrzeni 25 lat to ponad 50 milionów świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości serc Polaków. Te liczby naprawdę robią wrażenie.

W najbliższą niedzielę (16 grudnia) przy naszym kościele będą rozprowadzane świece Caritas. Koszt jednej świecy to 6,- zł – tyle zostanie przekazane do Caritas. Wszelkie ofiary powyżej zostaną przeznaczone na pomoc jaką prowadzi w naszej parafii grupa charytatywna.

Akcję można wesprzeć również wysłać SMS o treści WIGILIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska (nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526) z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.