Powiększyła się parafialna Rodzina Karmelitańska

16 lipca we wspomnienie NMP z Góry Karmel w naszym kościele podczas Mszy św. o 18:00 odbyło się piękne nabożeństwo przyjęcia do szkaplerza. Wierni kultywujący nabożeństwo do NMP Szkaplerznej z radością oddali się w opiekę Maryi i schronili się pod Jej płaszcz. Przyjęcia dokonał ks. Leszek Dyląg. W kazaniu wspomniał, że Maryja na górze Karmel czczona jest jako Stella Maris – Gwiazda Morza, czyli tak która wskazuje drogę, drogę do Boga. Wiernych chcących przyjąć szkaplerz było więcej niż mogliśmy się spodziewać  – szatę Karmelu przyjęło ponad 70 osób. Dla kilkunastu osób brakło szkaplerzy, ale już zostały domówione i zostaną wręczone po wieczornej Mszy św. w najbliższą sobotę.
Tekst i foto: Aleksandera Tokarczyk
Maryjo, Królowo Szkaplerza Świętego – módl się za nami.