Młodzi Rabianie laureatami konkursów

21 maja 2018 roku w Kurii Metropolitalnej w Krakowie odbyło się spotkanie laureatów wojewódzkich konkursów biblijnych, a także innych konkursów o tematyce religijnej.

W kolejnych godzinach w sali okna papieskiego krakowskiej kurii zjawiali się kolejni laureaci. Najpierw najlepsi uczniowie Olimpiady Teologii Katolickiej i konkursów biblijnych dla szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Na zakończenie do Pałacu Arcybiskupiego przybyli laureaci wszystkich diecezjalnych konkursów plastycznych oraz konkursu biblijnego dla szkół specjalnych. Metropolita krakowski pytał dzieci i młodzież o trzy słynne papieskie okna. Zebrani szybko wymienili dwa z nich – na Franciszkańskiej i w Watykanie. Arcybiskup podpowiedział, że trzecie znajduje się w niebie.

W dniu 24 marca 2018 roku odbył się Diecezjalny Finał Konkursu Plastycznego 2018 dla starszych dzieci przedszkolnych oraz klas 0 i uczniów młodszych klas szkół podstawowych od I do IV pt. „Duch Święty i Jego dary”. Do etapu diecezjalnego wpłynęło 138 prac plastycznych. Komisja w składzie: p. Maria Strzelec, p. Agnieszka Góral i ks. Piotr Zioło wyłoniła po pięciu laureatów z każdej grupy wiekowej. Ze względu na wysoki poziom prac komisja postanowiła przyznać również po pięć wyróżnień w obu grupach wiekowych.

Wśród laureatów znalazła się uczennica „zerówki” Malwina Mierniczak, komisja wyróżniła także pracę Mateusza Cieślika z klasy Ib. Uczniowie pokonali wpierw uczestników etapu szkolnego, a następnie ich prace zostały zakwalifikowane w etapie dekanalnym do finału diecezjalnego. Gratulujemy naszym wspaniałym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Relację z rozdania nagród oglądaj od 14:30.

Foto: Archidiecezja Krakowska