Wyjazd nowych lektorów do Krakowa

Mimo, iż nowi lektorzy z dekanatu Rabka zostali przyjęci do służby w Niedzielę Palmową, to jednak ich formacja trwała dalej. Przez Triduum Paschalne i święta Wielkanocne służyli w swoich parafiach, a w sobotę 7 kwietnia spotkali się z ks. Leszkiem na ostatnich wykładach – tym razem wyjazdowych.

Dekanalny kurs lektorski skończył się powtórką ze sztuki i architektury sakralnej, wykładami i ćwiczeniami z duchowości oraz wzajemną integracją w rywalizacji sportowej. Na dobry początek zawody na kręgielni. Na 10 torach zmierzyło się ponad 40 osób. Dwukrotnie najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Malacina z Chabówki zdobywając odpowiednio 119 i 98 punktów, na trzecim miejscu z wynikiem 94 punktów uplasował się Fabian Grabowski z Raby Wyżnej.

Później młodzież czekał pięciokilometrowy spacer po Starym Mieście w Krakowie, czyli powtórka stylów, w jakich zbudowane są kościoły. Wreszcie mały przystanek w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, z modlitwą za przygotowujących się do kapłaństwa i o owe powołania (być może kiedyś z tego grona). Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najważniejszego kościoła naszej Archidiecezji, czyli Katedry św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu. Młodzi lektorzy odwiedzili także Muzeum Archikatedralne aby zobaczyć takie skarby jak choćby włócznię św. Maurycego czy racjonał św. Jadwigi.

Ponieważ wyjazd wypadł w wigilię Święta Miłosierdzia, na trasie nie mogło zbraknąć Sanktuarium w Łagiewnikach. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się by podziękować Bogu za czas formacji odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.