Nasi Lektorzy na drugim miejscu w Archidiecezji!

We wtorek 3 kwietnia 2018 r. w hali sportowej przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce został rozegrany dwunasty finał diecezjalny Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o puchar KnC. W rozgrywkach – w trzech kategoriach „Ministrant”, „Lektor młodszy” i „Lektor starszy” – wzięły udział 24 drużyn wyłonione podczas rozgrywek w ośmiu rejonach naszej Archidiecezji. Nasza parafia po zwycięstwie w zawodach rejonowych reprezentowała całe Podhale, Orawę i Spisz w kategorii „Lektor młodszy”. Po zaciętej walce w fazie grupowej awansowaliśmy do półfinałów z drugiej pozycji, gdzie musieliśmy zmierzyć się z drużyną z Brzeźnicy. Po zwycięstwie w finale ponownie spotkaliśmy faworytów z naszej grupy – lektorów z Makowa Podhalańskiego. Po bardzo pięknym meczu wywalczyliśmy drugie miejsce w Archidiecezji Krakowskiej.

W tegorocznej edycji eliminacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o puchar KnC na etapie dekanalnym wzięło udział 476 drużyn z 238 parafii naszej Archidiecezji. Na wszystkich boiskach etapu dekanalnego zagrało 3 375 ministrantów i lektorów. Następnie w etapie rejonowym wyłonionych zostało po 8 najlepszych drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzowie z rejonów zagrali w finale diecezjalnym. W organizację turnieju włączyło się ponad 60 Księży koordynatorów dekanalnych i rejonowych oraz 230 księży, diakonów i świeckich opiekunów drużyn.