Nowi lektorzy

Odblaskiem odbywającego się w Krakowie XXXIII Światowego Dnia Młodzieży było wieczorne spotkanie dziekana dekanatu rabczańskiego księdza kanonika Dariusza Paculi z młodzieżą. W czasie Mszy świętej w kaplicy Szkoły dla Niewidomych im. Św. Tereski w Rabce Zdroju pobłogosławionych zostało 48 nowych lektorów z naszego dekanatu.

Ministranci, którzy wiele lat pełnili służbę przy ołtarzu, po kilkumiesięcznym kursie zostali dopuszczeni do czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. Podczas kursu doskonalili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu logotechniki, muzyki, biblistyki, liturgiki, duchowości i sztuki sakralnej.

Nowi lektorzy pochodzą z parafii: św. Brata Alberta w Chabówce, św. Stanisława BM w Rabie, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce, św. Marii Magdaleny w Rabce, NMP Matki Kościoła w Rdzawce, Miłosierdzia Bożego w Rokicinach, św. Antoniego w Sieniawie oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach.

Z naszej parafii w kursie brała udział najliczniejsza grupa, aż 11 ministrantów. Nowymi lektorami zostali: Chmielarczyk Karol, Grabowski Fabian, Guzik Krystian, Konieczny Kacper, Koźlak Filip, Kubiński Krzysztof, Kurańda Kamil, Luberda Maksymilian, Plewa Maciej, Rapacz Norbert, Sawina Konrad.

Organizatorem i opiekunem kursu był ks. Leszek Dyląg – dekanalny duszpasterz młodzieży. Składamy wielkie podziękowanie wszystkim wykładowcom i prowadzącym ćwiczenia: pani Zofii Pietrzak, pani Marcelinie Urbaniak, ks. Piotrowi Pacydze, ks. Andrzejowi Ziębie i ks. Marcinowi Borowiczowi.

1 thought on “Nowi lektorzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.