Dekanalny Turniej LSO Piłkę Halową

W sobotę 9 grudnia w hali sportowej przy Gimnazjum w Rabie Wyżnej został rozegrany dekanalny turniej piłki nożnej halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W zawodach wzięło udział 15 drużyn z 7 parafii dekanatu rabczańskiego, łącznie 124 ministrantów i lektorów. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach wiekowych: lektor starszy (1997-2001), lektor młodszy (2002-2005) oraz ministrant (2006-2010).

W kategorii najmłodszych ministrantów pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z parafii pw. św. Teresy w Rabce Zdroju. Kolejne miejsce przypadło Skawie, a na trzeciej pozycji znaleźli się ministranci z Rdzawki.
Młodsi lektorzy z Raby Wyżnej wywalczyli pierwsze miejsce w średniej kategorii wiekowej. Tuż za nimi byli chłopcy ze Skawy, trzecie miejsce na podium należało do lektorów z parafii św. Marii Magdaleny w Rabce Zdroju.
Najstarsi uczestnicy zawodów zajęli następujące miejsca: pierwsze – Raba Wyżna; drugie – Rabka Zdrój św. Teresa; trzecie – Rokiciny Podhalańskie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

foto: xLD