Ogłoszenia parafialne 24 stycznia 2021 r.

III niedziela zwykła

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • we wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. Bóg zapałać mieszkańcom roli Bielówka za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św.
  • w poniedziałek o 7.00 – za zmarłych z Bielańskówki i za zmarłych z Bielówki;
  • we wtorek o 7.00 – za zmarłych z Mardyłówki;
  • w środę o 7.00 – o błog. Boże dla mieskzańców Suskówki i Bielówki;
  • w sobotę o 7.00 – za zmarłych z Jardusiówki.
  1. W sobotę bp Zdzisław Błaszczyk, biskup pomocniczy archidiecezji Rio de Janeiro, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii z klas VIII. Ze względu na ograniczenia pandemiczne odbędzie się to w dwóch grupach na mszach o 10.00 i 11.30. W uroczystościach wezmą udział tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej kandydaci przeżyją triduum. W środę, czwartek i piątek będą uczestniczyć w wieczornych mszach św., a po nich w próbach liturgicznych. W piątek o 16.00 przystąpią do spowiedzi św. Mieszkańców Ziębówki prosimy o pomoc rodzicom kandydatów do bierzmowania w zmianie dekoracji kościoła na sobotnie uroczystości.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adoracja odbywać się będzie w kościele przy ołtarzu głównym i trwać będzie od zakończenia sumy do wieczornej mszy św. Zaraz po sumie będziemy odmawiać litanię do św. Józefa ze względu na rok kościelny jemu poświęcony, a na zakończenie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ten sposób zaczniemy w naszej parafii przygotowania do obchodów setnej rocznicy poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu.
  3. Przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.