Ogłoszenia duszpasterskie 10 stycznia 2021 r.

Święto Chrztu Pańskiego 

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła. Choć od jutra pojawi się w czasie nabożeństw kolor zielony oznaczający okres zwykły, to śpiew kolęd zgodnie z polską tradycją będzie nam towarzyszyć do 2 lutego.
  2. Przypominamy, że sakramentu chrztu w naszej parafii udzielamy w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby planując chrzest, uwzględnić ten porządek. Funkcję rodzica chrzestnego może spełniać osoba, która:
  • jest praktykującym katolikiem (regularnie uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej i sakramencie pokuty),
  • ukończyła szesnaście lat życia,
  • jest bierzmowana,
  • nie daje publicznego zgorszenia,
  • nie jest przeszkodzona np. rozwodem lub związkiem nieformalnym,
  • nie ma żadnych przeszkód, aby w sakramencie pokuty otrzymać rozgrzeszenie,
  • nie trwa w karach kościelnych.

Po zaświadczenie do innej parafii kandydat na rodzica chrzestnego powinien osobiście zgłosić się w kancelarii.

  1. Od poniedziałku do środy zapraszamy na wieczorne msze św. po jednym przedstawicielu z każdego domu wyznaczonej roli, aby wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże dla rodzin i domów naszej parafii. Mieszkańców Pałaszówki przepraszamy za to, że w dniu, w którym zostali zaproszeni, nie wymieniono ich roli w modlitwie wiernych. Będziemy o was pamiętać w najbliższą środę. W przyszłą niedzielę suma odpustowa będzie ofiarowana za parafian jako podziękowanie od duszpasterzy za życzliwe przyjęcie tegorocznego błogosławieństwa kolędowego i złożone ofiary.
  2. Bóg zapłać mieszkańcom Sołówki za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu odprawimy mszę św. o błog. Boże dla mieszkańców Jaskówki w środę o 18.00.
  3. Na stoliku z prasą katolicką są przygotowane dla dzieci darmowe ulotki ZIARNO. Prosimy o zabranie ich do domu i wykorzystanie do przypomnienia sobie treści niedzielnej liturgii.

Dzisiaj po sumie zostaną poświęcone tablice przy dębach pamięci, którymi Akcja Katolicka naszej parafii wyraża wdzięczność Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, za osobę kard. Stanisława Dziwisza oraz posługę kolejnych proboszczów.