Ogłoszenia duszpasterskie 6 grudnia 2020 r.

II niedziela adwentu

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii gościmy ks. Marka Hułka z parafii w Zaleszczykach na Ukrainie. Po mszy św. można złożyć na jego ręce ofiary do puszek, aby wesprzeć jego parafię.
 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (dodatkowa msza św. o 10.00).
 1. Członkowie Żywego Różańca zmieniają tajemnice. Papieska intencja modlitwy w grudniu brzmi: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy. Intencja modlitw w naszej parafii: O dobre przygotowanie i przeżycie spowiedzi adwentowej.
 2. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja trwa w dni powszednie przez cały dzień, a w niedzielę od sumy do wieczornej mszy. Dziękujemy osobom, które wpisały się na dyżury. Innych także zachęcamy do podjęcia takiego zobowiązania.
 3. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00.
 4. Mieszkańców Ziębówki jak co roku prosimy o przystrojenie kościoła na nadchodzące święta. Młodzież z KSMu i spośród lektorów zachęcamy do pomocy.
 5. Mieszkańcom Kapałkówki dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu odprawimy msze św. o błog. Boże dla mieszkańców Bielówki w środę o 7.00, o błog. Boże dla mieszkańców Bogdałówki w czwartek o 7.00, a za zmarłych z Wójcikówki w sobotę o 7.00. Msza św. według formularza W czasie pandemii zostanie odprawiona w czwartek o 7.00.
 6. W odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że wizyta duszpasterska zwana kolędą na przełomie roku 2020/21 nie odbędzie się. Kapłani naszej parafii pracują nad alternatywną propozycją duszpasterską, która uwzględni sytuację epidemiczną. Propozycja ta zostanie przedstawiona parafianom po świętach Bożego Narodzenia.
 7. Przy wyjściach z kościoła pojawiły się bezdotykowe kropielnice (prezent dla parafian na św. Mikołaja). Wystarczy podstawić rękę, aby spadły na nią dwie krople wody święconej. Należy wówczas uczynić znak krzyża. Woda święcona nie służy do dezynfekcji. Pojemniki z płynem do dezynfekcji są wyraźnie oznakowane.
 8. Zapraszamy na roraty w Bielance w piątek i w sobotę o 7.00, a w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na mszę św. o 16.00.