Ogłoszenia duszpasterskie 29 listopada 2020 r.

I niedziela adwentu

 1. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00. Zapraszamy na nie zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania. Rodzicom przypominamy, że niedzielna msza św. jest ważniejsza niż wszelkie inne praktyki religijne. Prosimy więc, by dzieci wychowywać w przekonaniu, że roraty nie mogą zastąpić niedzielnej eucharystii, ale ze względu na ograniczenia związane z pandemią mogą stać się formą zadośćuczynienia za nieobecność na mszy św. w niedzielę. Przed roratami będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od poniedziałku do piątku będą się zaczynać o 17.20, a w soboty o 6.30.
 2. Na ołtarzu bocznym wystawione są świece Caritas. Ofiary składane za świece przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła;
 • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
 • w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 1. Od dnia dzisiejszego rozpoczniemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie ona trwała przez cały adwent. W niedziele zacznie się po sumie, a w dni powszednie po porannej mszy. Codziennie będziemy ją kończyć przed wieczorną mszą. Chcemy w ten sposób przygotować się do misji parafialnych, które będą miały miejsce od 2 do 9 maja 2021 r. Prosimy o zapisywanie się przez Internet na półgodzinne dyżury, aby w kaplicy adoracji cały czas był ktoś obecny.
 2. W I czwartek miesiąca adorację zakończymy przed głównym ołtarzem o godz. 17.45 modlitwami w intencji powołań kapłańskich, za księży rodaków i księdza kardynała.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00 i codziennie pół godziny przed mszami. W I piątek adorację zakończymy przed głównym ołtarzem o godz. 17.45 nabożeństwem pierwszo piątkowym.
 4. W I sobotę miesiąca wyjątkowo nie będzie odwiedzin osób starszych i chorych w domach. Udamy się do nich przed świętami. Wieczorem o godz. 17.45 adorację zakończymy nabożeństwem do św. Jana Pawła II. W skarbonie obok chrzcielnicy można składać intencje, które w czasie nabożeństwa będą powierzane wstawiennictwu św. Jana Pawła II i w których będzie ofiarowana wieczorna Msza Św.
 5. Opiekunów ról prosimy o dostarczenie do każdego domu w naszej parafii poświęconych dzisiaj opłatków i listu duszpasterzy do parafian.
 6. Mieszkańcom Wójcikówki dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu odprawimy msze św. o błog. Boże dla mieszkańców Wójcikówki w poniedziałek o 7.00, za zmarłych z Bielówki w środę o 7.00 i za zmarłych z Bogdałówki w czwartek o 7.00. Msza św. według formularza W czasie pandemii zostanie odprawiona we wtorek o 7.00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii będziemy gościć ks. Marka Hułka z parafii w Zaleszczykach na Ukrainie. Wysłuchamy głoszonych przez niego kazań i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego parafię.

BIELANKA                I niedziela adwentu – 29 listopada 2020 r.

W Bielance roraty będą odprawiane w piątki i soboty o 7.00. W najbliższy piątek ze względu na I piątek roraty w Bielance będą o godz. 15.00, a pół godziny wcześniej spowiedź. W niedziele dzieci mogą otrzymać obrazki z rorat poniedziałkowych. W pozostałe dni tygodnia zapraszamy na roraty do kościoła parafialnego.