XXXII niedziela zwykła 10 listopada 2019 r.

 1. Dziś w Polsce przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym. zobacz koniecznie
 2. W liturgii tego tygodnia przypadają:
 • w poniedziałek – św. Marcina, biskupa;
 • we wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • w środę – świętych Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 1. Z okazji święta Niepodległości chórzyści zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do Domu Parafialnego dziś od godz. 15.00. 
 2. Bóg zapłać wiernym z roli Jardusiówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty przy ołtarzu.
 3. W sobotę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej. Będą oni głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone będą na działalność misyjną tego zgromadzenia.
 5. Na prośbę grupy parafian organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Miałaby się odbyć w tydzień po Wielkanocy. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Ziemia Święta cz.1 Ziemia Święta cz.2
 6. Ogłoszenie wójta….
 7. Ogłoszenie szpitala w Rabce-Zdroju…
 8. Jutro, w Święto Niepodległości, przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin naszego jedynego wikariusza. Z tej okazji Księdzu Marcinowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wytrwałości na drodze kapłańskiego powołania. Niech szczęście w życiu osobistym i radość ze służby Bogu w duszpasterstwie i na katechezie wypełniają Księdza serce w każdym dniu. Szczęść Boże!