Msze w kościele w Rabie Wyżnej
Niedziela
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00
Dni powszednie
7:00, 18:00
---------------------------
Msze w kościele w Bielance
W niedziele
8:30
W piątki
7:00
W pierwszy piątek
15:00
W pierwszą sobotę
7:00
Roraty:
piątek 17.00
sobota 9.00
Kancelaria jest czynna:
we wtorek i czwartek
18.30-19.00
w środę, piątek i sobotę
8.00-8.30
w piątek
16.30-17.30 (narzeczeni – druga rozmowa przedślubna, zapowiedzi)
Kancelaria jest nieczynna w niedziele, poniedziałki, święta oraz pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca.
Parafia św. Stanisława BM
Raba Wyżna 36, 34-721
tel./fax +48 18 267 11 40
e-mail: parafia.raba.wyzna@gmail.com
Skład rady parafialnej został ustalony po wyborach, które miały miejsce w czasie wizyty duszpasterskiej 2019/20r. W czasie wizytacji biskupiej 27 listopada 2023 odbyło się spotkanie rady parafialnej z bpem Januszem Mastalskim. Wówczas na prośbę księdza proboszcza członkowie rady parafialnej zgodzili się pozostać w radzie na następną kadencję, co błogosławieństwem usankcjonował bp Janusz. Podczas pierwszego spotkania 2 lutego 2020 roku ukształtowały się następujące komisje:
ks. proboszcz Dariusz Ostrowski – przewodniczący Rady Parafialnej
Przemysław Sęk – wice przewodniczący Rady Parafialnej
Komisja do spraw ekonomicznych
Kazimierz Szewczyk
Krzysztof Faber
Ryszard Sawina
Jan Dziwisz
Antoni Rapacz
Komisja do ekonomiczno-duszpasterskich dotyczacych Bielanki
Marek Chrobak
Marian Lemiszka
Eugeniusz Szewczyk
Zbigniew Pałasz
Michał Szeliga
Komisja do spraw duszpasterskich i liturgicznych
Aleksandra Tokarczyk
Marcelina Urbaniak
Maria Możdżeń – Wójcik
Sebastian Gmiterek
Dorota Stoch
Komisja do prowadzenia dokumentacji (kronika parafialna, gablotka przed kościołem, księga protokołów Rady Parafialnej, itp.)
Elżbieta Smółka
Aleksandra Tokarczyk
Antoni Szklarz
Maria Potoczna
Jan Skawski
Komisja do spraw charytatywnych
Przemysław Sęk
Danuta Kubowicz
Anna Pałasz
Mateusz Urbaniak
Małgorzata Możdżeń
Maria Chromy
Krystyna Wsół
Opiekunowie ról:
rola |
opiekun |
Suskówka |
Ryszard Sawina |
Szczyptówka |
Józef Pieczara |
Jochymówka |
Stefan Pustuła |
Buczkówka |
Jan Skawski |
Bielańskówka |
Paweł Pałasz |
Mardyłówka |
Maria Koszarek |
Stramówka |
Anna Jakubiec |
Pałaszówka |
Józef Bochnak |
Jaskówka |
Bogdan Michalik |
Majątek cz. 1 |
Małgorzata Wójtowicz |
Majątek cz. 2 |
Bożena Rapacz |
Rynek |
Krzysztof Faber |
Kordyłówka |
Jan Dziwisz |
Kapałkówka |
Sylwester Cieślik |
Wójcikówka |
Danuta Piotrowska |
Bogdałówka cz. I |
Stanisław Walicki |
Bogdałówka cz. II |
Krystyna Wsół |
Wojtusiówka cz. I |
Michał Talaga |
Wojtusiówka cz. II |
Elżbieta Smółka |
Łopatkówka |
Antoni Rapacz |
Role |
Andrzej Szewczyk |
Dudorówka |
Andrzej Januszek |
Ziębówka |
Elżbieta Sędek |
Domałówka |
Katarzyna Mierniczak |
Zarębówka |
Marcin Cholewa |
Pietrzakówka |
Jacek Zając |
Węgrzynówka |
Genowefa Koszarek |
Jardusiówka |
Tomasz Michałek |
Sagułówka |
Stanisław Pałasz |
Aleja cz. I |
Agnieszka Kurańda |
Aleja cz. II |
Maria Chromy |
Nowalanówka |
Mateusz Urbaniak |
Olesiakówka |
Małgorzata Możdżeń |
Piekarczykówka |
Kazimierz Kowalczyk |
Pudłówka cz. I |
Tadeusz Komperda |
Pudłówka cz. II |
Karolina Handzel |
Bielówka |
Wojciech Głowacz |
Wędziarzówka |
Jan Faber |
Sołówka |
Adam Przystalski |
Możdżeniówka |
Tadeusz Możdżeń |
Kumorówka cz. I |
Jadwiga Kumorowska |
Kumorówka cz. II |
Andrzej Gacek |
Arendarczykówka |
Danuta Kubowicz |