Strona główna    Ogłoszenia   Intencje  O Parafii   Działalność Charytatywna   Grupy   Kancelaria Parafialna   Liturgia   Cmentarz   Kontakt
Wyszukiwarka   Kalendarium   Regulaminy   Porady   Plan sytuacyjny   Ostatnio pochowani   Znicze    Prolongaty

Sakrament Małżeństwa

Nupturienci chcący zawrzeć sakramentalny związek małżeński zgłaszają się w kancelarii parafialnej u własnego proboszcza (tzn. proboszcza narzeczonej lub narzeczonego) na trzy miesiące przed przyjęciem sakramentu z następującymi dokumentami:

• świadectwem chrztu do ślubu kościelnego,
  • świadectwem bierzmowania,
  • indeksem katechizacji lub świadectwem z ostatniej klasy,
  • dowodami osobistymi,
  • zaświadczeniami o odbytym kursie przedmałżeńskim i uczestnictwie w Poradni Życia Rodzinnego,
  • 3 zaświadczeniami do ślubu konkordatowego z Urzędu Stanu Cywilnego.

Wdowiec lub wdowa powinien/powinna przedstawić:

• akt zgonu małżonki/małżonka.

Narzeczeni, którzy chcą przyjąć sakrament małżeństwa poza swoimi parafiami zamieszkania, powinni w wybranej przez siebie parafii przedstawić duszpasterzowi:

• licencję od proboszcza własnego (proboszcza narzeczonej lub narzeczonego) lub
  • zgodę pisemną proboszcza własnego (proboszcza narzeczonej lub narzeczonego) na spisanie protokołu przedmałżeńskiego i pobłogosławienie małżeństwa w wybranej przez siebie parafii.

Jeśli ktoś pragnie, aby przy jego ślubie asystował ksiądz spoza naszej parafii, proszę o tym poinformować księdza proboszcza w kancelarii parafialnej w czasie drugiej rozmowy przedślubnej.

Zamierzających spisać protokół przedmałżeński zapraszamy do kancelarii w godzinach jej urzędowania, aby umówić się na konkretny termin. Przyjmowanie zapowiedzi z innych parafii i drugie rozmowy przedślubne w piątki (poza I piątkiem miesiąca) w godzinach 8.00-8.30 i 16.30-17.30.