Zmartwychwstanie Pańskie 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

1.              W Wielki Piątek rozpoczęliśmy odmawianie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro odprawimy ją po mszy św. o godz. 10.00, a od wtorku do soboty codziennie dziesięć minut przed wieczorną mszą św. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Miłosierdzia Bożego.

2.              Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte według porządku niedzielnego. Składka z przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3.              W czwartek o 17.00 Godzina Święta. Modlitwa w milczeniu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończona będzie litanią do Chrystusa Żertwy i modlitwami o powołania kapłańskie i za księży pochodzących z naszej parafii.

4.              W I piątek miesiąca po mszach św. odprawimy nabożeństwo pierwszo piątkowe. Dodatkowej spowiedzi nie będzie, bo wszyscy powinni być wyspowiadani przed świętami, a jeśli ktoś popełnił grzech ciężki, to ma okazję przystąpić do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. W Bielance o 15.00 msza św. i nabożeństwo pierwszo piątkowe. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.              W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych przez kapłanów. Zachęcamy, aby prosić szafarzy Komunii Św. o umożliwienie chorym i starszym przyjęcia Eucharystii w sobotę lub święto Miłosierdzia Bożego. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II i po mszy na nabożeństwo pierwszo sobotnie.

6.              Bóg zapłać mieszkańcom Jardusiówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św. za zmarłych z Olesiakówki we wtorek o 7.00, z Piekarczykówki w środę o 7.00 oraz o błog. Boże dla mieszkańców Buczkówki we wtorek o 7.00, za mieszkańców Piekarczykówki w czwartek o 7.00, za mieszkańców Olesiakówki w piątek o 18.00 i za mieszkańców Wędziarzówki w sobotę o 7.00.

7.              Od czterech dni trwa w naszej archidiecezji kongres eucharystyczny. Zakończy się on 15 czerwca br. Kongres jest zaproszeniem każdego wierzącego do pogłębienia swojej wiary i pobożności eucharystycznej. W czasie trwania kongresu w naszym kościele parafialnym w każdy czwartek od godz. 17.00 będzie Godzina Święta. Zachęcamy, aby każdy włączył się w przeżywanie kongresu i już teraz podjął jakieś postanowienie, np.:

• ci, którym zdarzy się opuszczać msze św., aby przynajmniej do końca kongresu (tj. do 15 czerwca) nie opuścili żadnej niedzielnej mszy św.,
  • ci, którzy chodzą na msze św. tylko w niedziele, aby raz w tygodniu przyszli dodatkowo na Eucharystię,
  • ci, którzy bywają na mszach św. częściej, niech przyjdą na adorację w ramach Godziny Świętej,
  • chorzy i starsi, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech korzystają w każdą niedzielę z posługi szafarzy Komunii Św.

W ramach kongresu odbywa się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Jej program jest zamieszczony w gablotce i w Internecie. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w niej w dniach 8 i 9 kwietnia. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd na mszę św. w poniedziałek 8 kwietnia. Wyjazd o 17.00, powrót ok. 21.30.

Papież Paweł VI w 1974 r. adhortacją apostolską "Nobis in animo" ustanowił kolektę zwaną "pro Terra Sancta", mającą wspierać "chrześcijan żyjących w miejscach, które były świadkami życia Jezusa i Jego uczniów, w miejscach, gdzie rodziła się wspólnota Kościoła". W Polsce nazywana jest kolektą na Boży Grób.

"Decyzja papieża była owocem jego pierwszej podróży apostolskiej, którą 4-6 stycznia 1964 r. odbył do Ziemi Świętej. Miał wówczas okazję bliżej poznać realia, w jakich żyją tam chrześcijanie".

Ofiary składane przy Krzyżu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej są przeznaczone na ten cel. W naszym kościele zebraliśmy 8 259,92 zł, 5,90 eu i 10 000 lirów libańskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.