Tydzień Misyjny 2021

Hasło Światowego Dnia Misyjnego i następującego po nim tygodnia aktywności misyjnej odkrywa prawdę, że misje są sprawą wiary. Pomocą w przeżyciu tego czasu są Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2021.

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy misyjnej. Jest to wyraz naszej troski o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 1936 roku, od pontyfikatu Pawła VI, papież pisze z tej okazji orędzie misyjne.

Papieskie Dzieła Misyjne przygotowują na Tydzień Misyjny materiały liturgiczne, które przybliżają jego ideę i pomagają w przeżyciu tego szczególnego dla misji czasu.

Głównym tematem materiałów na Tydzień Misyjny 2021 jest hasło: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

W naszej parafii na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu modlić się będziemy szczególnie za misje i misjonarzy. W środę różaniec misyjny będziemy odmawiać w różnych językach.

Pragniemy także wnieść swój wkład w działalność misyjną Kościoła. Za dwa tygodnie pani Mercy, gospodyni na plebani, po raz pierwszy od dwóch lat odwiedzi swój rodzinny dom w Kenii. Towarzyszyć jej będzie grupa pielgrzymów, w tym kilka osób z naszej parafii. Przy tej okazji chcemy zaproponować pomoc dla misji w tamtym kraju. Nasza parafia ufundowałaby maszyny do szycia, na których dziewczęta w Kenii uczyłyby się zawodu i mogły pracować na utrzymanie swoich rodzin. Ofiary na ten cel można składać od dziś do następnej niedzieli włącznie do oznaczonych skrzynek przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa i na filarze pod chórem.