Renowacja posadzki w kościele parafialnym

W dniach 23-26 sierpnia 2021 roku dostęp do kościoła parafialnego w Rabie Wyżnej był znacząco utrudniony z powodu renowacji posadzki w kościele. Nabożeństwa odbywały się w tych dniach w kaplicy bocznej. W tym czasie posadzka w kościele została odnowiona. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wsparcie finansowe tego dzieła.

Pomysłodawcami odnowienia posadzki w kościele byli rodzice dzieci, które w roku 2021 przystąpiły do I Komunii Św. Jako dar ołtarza złożyli oni zaliczkę na polerowanie posadzki. Po pierwszym zaproszeniu do współfinansowania tego zadania troje ofiarodawców złożyło na ten cel pieniądze. Na początku sierpnia firma oferująca tego rodzaju usługi wykonała prezentację na niewielkim kawałku posadzki w kaplicy bocznej. Dało to impuls wielu parafianom, którzy uznali przedsięwzięcie za pożądane i zechcieli mieć w nim swój udział. Zaczęły napływać środki finansowe, dzięki którym można było pokryć połowę kosztów związanych ze szlifowaniem, polerowaniem i impregnacją posadzki w całym kościele (oprócz prezbiterium i chóru). Firma zgodziła się wykonać zadanie i poczekać przez pewien czas na resztę zapłaty. Dzięki temu możemy się cieszyć lśniącą podłogą w kościele. Wydaje się, że rabiańska świątynia nabrała nowego blasku na chwałę Bożą.

Kilka zdjęć odnowionej posadzki niech zachęci do osobistego spojrzenia na nią. Bóg zapłać wszystkim, którzy finansowo wsparli to dzieło oraz słowem zachęty przyczynili się do jego realizacji.