Ogłoszenia duszpasterskie 11 lipca 2021 r.

XV niedziela zwykła  

  1. W liturgii tego tygodnia przypadają wspomnienia:
  • w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) – w tym dniu podczas mszy św. można będzie przyjąć szkaplerz.
  1. Dziękujemy mieszkańcom Dudorówki za ofiarę na sprzątanie kościoła.
  2. Intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc lipiec brzmi: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
  3. Na polecenie metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego od dzisiaj będziemy przygotowywać się do beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas każdej mszy przed błogosławieństwem zostanie odczytana krótka myśl autorstwa prymasa Tysiąclecia i odmówiona zostanie modlitwa. W każdą sobotę poprzedzającą beatyfikację o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy różaniec z rozważaniami kard. Wyszyńskiego. Pierwsze z tych nabożeństw zostanie odprawione w sobotę, 17 lipca.