Ogłoszenia duszpasterskie 6 czerwca 2021 r.

X niedziela zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników z Pariacoto;
 • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Jest on patronem m.in. ks. prałata i pana kościelnego. Solenizantom składamy serdeczne życzenia zdrowia, sił i wszelkich Bożych łask, aby mogli jak najdłużej służyć naszej wspólnocie i zapewniamy o modlitwie.
 2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie o 17.30 rozpoczynamy procesję eucharystyczną wokół kościoła, w czasie której śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie oktawy w czwartek z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.
 3. W piątek w Bielance będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi dziekan dekanatu niedzickiego, ks. Józef Bednarczyk. Wszystkich mieszkańców Bielanki i gości (zwłaszcza z Raby Wyżnej) zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę, 12 czerwca, pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej członkowie Margaretek. Dla osób należących do tego duszpasterstwa oraz innych chętnych organizujemy autokar.Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 16.00, koszt 30 zł, zapisy w zakrystii do środy.
 5. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi duszpasterz z sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Na mszy o godz. 10.00 liturgię uświetni chór z tamtejszej parafii. Po mszach przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na dokończenie budowy nowego domu z zapleczem dla pielgrzymów w Ludźmierzu.
 6. W środę przed Bożym Ciałem i w sobotę po Bożym Ciele w naszej parafii miały miejsce dwa śluby. Nowożeńcy wspólnie ufundowali kwiaty do ołtarza, za co im serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać także mieszkańcom Węgrzynówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zostaną odprawione msze św. za zmarłych z Sagułówki – w poniedziałek o 18.00 i za zmarłych z Olesiakówki w czwartek o 18.00.
 7. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz po każdej mszy św. w zakrystii.
 8. W imieniu organizatorów kiermaszu dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Kubusia Bachuli. Podziękowanie i szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce przed kościołem.