Ogłoszenia duszpasterskie 30 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP;
 • we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
 • w piątek – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika.
 1. W poniedziałek po raz ostatni w tym roku odprawimy nabożeństwo majowe. Od wtorku o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Bożym Ciele będziemy ją śpiewać podczas codziennej procesji. Msza wieczorna będzie się rozpoczynać od razu po nabożeństwie.
 2. We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów.
 3. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Tak jak co roku po uroczystej sumie wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy z nich przygotuje młodzież z KSMu przy Domu Parafialnym, drugi – Akcja Katolicka przy pomniku św. Jana Pawła II, trzeci – mieszkańcy Majątku i Dudorówki, a czwarty zostanie przygotowany przed kościołem. Gorąco zachęcamy do zaangażowania w przebieg procesji: ministrantów i lektorów, noszących baldachim, feretrony, chorągwie, sztandary, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami, chór i Małą Armię Janosika.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie we wtorek, środę i piątek od godz. 17.00 oraz pół godziny przed mszą poranną. W czwartek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji księży rodaków i za księdza kardynała, a w piątek odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź w Bielance w poniedziałek od godz. 16.00 (nie będzie spowiedzi w piątek przed mszą św. o godz. 15.00).
 5. W sobotę od godz. 8.30 kapłani udadzą się do osób chorych i starszych z posługa sakramentalną. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do czwartku.
 6. W I sobotę miesiąca podczas nabożeństwa eucharystycznego w sobotę modlić się będziemy do św. Jana Pawła II, a msza wieczorna będzie odprawiona we wszystkich intencjach odczytanych podczas nabożeństwa.
 7. Na początku miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. W czerwcu intencja apostolstwa modlitwy brzmi: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.
 8. W zakrystii przyjmujemy zapisy na autokar dla uczestników pielgrzymki Sursum corda. Wyjazd w sobotę o godz. 5.20 z Raby Wyżnej i z Bielanki, koszt 30 zł.
 9. Bóg zapłać mieszkańcom Sagułówki za ofiarę na sprzątanie kościoła.