Ogłoszenia duszpasterskie 23 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. W najbliższych dniach przypadają:
  • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;.
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
  1. Bóg zapłać mieszkańcom Jardusiówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zostaną odprawione msze św. za zmarłych z Nowalanówki w poniedziałek o 7.00 i o błog. Boże dla mieszkańców tej roli w środę o 7.00.
  2. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz ciast domowych, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Kubusia Bachuli. Ten dwulatek z Podsarnia choruje na bardzo rzadką chorobę. W celu uratowania mu życia musi zostać poddany leczeniu w klinice w Niemczech, co kosztuje 2,5 mln euro. W imieniu organizatorów kiermaszu prosimy o życzliwe wsparcie. Więcej informacji jest zamieszczone na ogłoszeniu w gablotce.
  3. Jak co roku w pierwszą sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka Sursum Corda. Zachęcamy do udziału w niej. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablotce.
  4. Uczestnicy apostolatu Margaretka od 15 lat raz w roku gromadzą się na pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się 12 czerwca. Zachęcamy do udziału w niej.