Ogłoszenia duszpasterskie 16 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się uroczystość I Komunii Św. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać biały tydzień gromadząc się na nabożeństwach majowych i mszy św. o godz. 17.30. W Bielance msze św. w białym tygodniu będą codziennie o godz. 16.00.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • we wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
  • w piątek – św. Jana Nepomucena, prezbitera;
  • w sobotę – św. Ritę z Cascii, zakonnicę;
  • w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W tym tygodniu oprócz śpiewu litanii loretańskiej modlić się będziemy także do Ducha Świętego przygotowując się do święta Jego Zesłania.
  2. W czwartek na wieczorną mszę św. zapraszamy szczególnie czcicieli św. Rity.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Suskówki za ofiarę na sprzątanie kościoła, a rodzicom dzieci pierwszo komunijnych za dekorację naszej świątyni oraz dar ołtarza. Rodzice złożyli ofiarę pieniężną jako swój wkład w sfinansowaniu odnowienia i konserwacji posadzki w kościele. Potrzebujemy jeszcze czternastu takich sponsorów, aby można było tę renowację przeprowadzić. Jeśli ktoś chce mieć w niej swój udział, może złożyć ofiarę w gotówce lub wpłacić na konto parafialne z zaznaczeniem „na odnowienie posadzki”. W tym tygodniu zostanie odprawiona msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Piekarczykówki we wtorek o 7.00. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Raby Wyżnej zamówili także msze św. w int. ks. Marcina (będzie odprawiona w Boże Ciało o 11.30) oraz w intencji swoich dzieci (będą odprawione 1 i 7 października br.).