Ogłoszenia duszpasterskie 9 maja 2021 r.

VI Niedziela Wielkanocna

Nasza parafia przeżywa dzisiaj odpust ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Tą uroczystością kończymy misje święte, które przeżywaliśmy pod kierownictwem franciszkanów i przy wstawiennictwie błogosławionych męczenników Michała i Zbigniewa. Serdecznie dziękujemy bratu Janowi odpowiedzialnemu z ramienia zakonu za promocję kultu męczenników z Pariacoto oraz ojcom Łukaszowi i Dariuszowi za duszpasterską posługę wśród nas i przede wszystkim za relikwie o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, które otrzymaliśmy dla parafii. Bóg zapłać także wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie i przeżywanie tych niezwykłych ćwiczeń duchownych. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczestników i prowadzących modlitwy na rolach. Wielką radość nam jako duszpasterzom przynoszą sygnały, że te spotkania w wielu miejscach będą kontynuowane także po zakończeniu misji.

 1. W liturgii tego tygodnia przypadają:
 • w czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy;
 • w piątek – święto św. Macieja, apostoła;
 • w przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, czyli tzw. dni krzyżowe. W tych dniach odprawimy procesje wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych i  modlitwą przy krzyżu misyjnym o błogosławieństwo Boże i urodzajne plony. Msze św. będą odprawione według specjalnych formularzy na okres zasiewów, o uświęcenie pracy ludzkiej i za głodujących.
 2. Od jutra wszystkie nabożeństwa będą się rozpoczynać o 17.30, a msza wieczorna bezpośrednio po ich zakończeniu.
 3. Bóg zapłać mieszkańcom Szczyptówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zostanie odprawiona msza św. za zmarłych z Piekarczykówki w piątek o 18.00.
 4. W piątek rano (8.00-8.30) kancelaria wyjątkowo będzie nieczynna.
 5. Ogłoszenie ks. Marcina o spowiedzi i I Komunia św.
 6. W ubiegłym roku papież Franciszek wprowadził do litanii loretańskiej nowe wezwania, a Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła ich tłumaczenie na język polski. Aktualny tekst tej litanii jest dołączony do nowego numeru Gościa Niedzielnego.
 7. Wszystkim solenizantom noszącym imię patrona naszej parafii składamy serdeczne życzenia imieninowe pamiętając szczególnie o kard. Stanisławie Dziwiszu.