Ogłoszenia duszpasterskie 2 maja 2021 r.

V Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy misje święte. Ich program został doręczony do każdego domu. Jest też dostępny na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej naszej parafii. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele lub przynajmniej w modlitwach wieczornych na rolach (proszę się nie trzymać ściśle godz. 21.00, bo jest to trochę za późno, ale nie zaczynać zbyt wcześnie, aby wszyscy mogli zdążyć z ostatnich spotkań w kościele).

  1. W liturgii tego tygodnia przypadają:
  • w poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski;
  • we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
  • w czwartek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba;
  • w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, archidiecezji krakowskiej i naszej parafii. Z tej racji na zakończenie misji parafialnych przeżywać będziemy uroczystość odpustową.
  1. Rozpoczął się nowy miesiąc. Spowiedź misyjna wypada w pierwszy piątek miesiąca. W sobotę o godz. 11.00 w kościele będzie okazja do spowiedzi dla osób starszych i chorych. O 11.30 odprawimy dla nich mszę św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym, którzy mogą wziąć udział w tej liturgii. Jeżeli nie jest możliwy udział osoby starszej lub chorej w spotkaniu w kościele, to prosimy zapisać taką osobę w zakrystii, aby misjonarze mogli udać się do niej do domu i tam udzielić jej sakramentów świętych. Niech będzie to także okazja do przyjęcia sakramentów św. dla tych, którzy z powodu pandemii przestali chodzić do kościoła.
  2. Róże różańcowe zmieniają tajemnice. W maju papież poleca modlić się w następującej intencji: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Żywe róże prosimy, aby swoją modlitwą otoczyły w tym miesiącu szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Jochymówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zostaną odprawione msze św. o błog. Boże dla mieszkańców Majątku w piątek o 18.00 i za zmarłych z tej roli w sobotę o 7.00.
  4. DLA BIELANKI: Spowiedź misyjna wypada w Bielance we wtorek. Będzie to zarazem spowiedź pierwszo piątkowa. W środę o godz. 15.30 w kościele będzie okazja do spowiedzi dla osób starszych i chorych. O 16.00 odprawimy dla nich mszę św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym, którzy mogą wziąć udział w tej liturgii. Jeżeli nie jest możliwy udział osoby starszej lub chorej w spotkaniu w kościele, to prosimy zapisać taką osobę w zakrystii, aby misjonarze mogli udać się do niej do domu i tam udzielić jej sakramentów świętych. Niech będzie to także okazja do przyjęcia sakramentów św. dla tych, którzy z powodu pandemii przestali chodzić do kościoła.