Ogłoszenia duszpasterskie 25 kwietnia 2021

IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest także dzień imienin naszego arcybiskupa. Pamiętajmy o nim w

  1. W czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, a w sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  2. W Katedrze na Wawelu w najbliższy czwartek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława BM. Nasza parafia wraz innymi parafiami noszącymi wezwanie św. Stanisława BM została zaproszona 29 kwietnia na Mszę św. o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich parafian, aby we własnym zakresie udali się na Wawel, gdzie wspólnie będziemy uczestniczyć we mszy św.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Pierwsze z nich odprawimy uroczyście z procesją wokół kościoła w najbliższy piątek. Nabożeństwo majowe w sobotę połączymy z modlitwami do św. Jana Pawła II. Msza św. będzie odprawiona jako msza zbiorowa we wszystkich intencjach odczytanych podczas nabożeństwa.
  4. W przyszłym tygodniu nasza parafia będzie przeżywać misje święte. Rozpoczną się one uroczystym wprowadzeniem relikwii błogosławionych męczenników z Pariacoto w sobotę na wieczornej mszy św. Wszystkich parafian zachęcamy do gorliwego przeżywania misji i angażowania się w zaproponowane nabożeństwa i wydarzenia.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom Buczkówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu odprawiona zostanie msza św. za zmarłych z Rynku we wtorek o 7.00.