Ogłoszenia duszpasterskie 11 kwietnia 2021 r.

II Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 77. Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 odprawimy godzinę miłosierdzia. Zachęcamy do pełnienia różnego rodzaju uczynków miłosierdzia. Jednym z nich może być honorowe oddawanie krwi, której ciągle brakuje w szpitalach do leczenia i ratowania życia ludzi.
  2. Po mszach świętych przed kościołem można dziś nabyć różańce i inne drobiazgi wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież wraz z siostrami franciszkankami z Łysej Góry. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla dzieci chorych na dystrofię mięśniową będących pod opieką stowarzyszenia PRO SALUTE.
  3. W czwartek na wieczorną mszę św. zapraszamy czcicieli św. Rity.
  4. W przyszłą niedzielę zacznie się 13 Tydzień Biblijny.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom Mardyłówki za ofiarę na sprzątanie kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza.
  6. Od dzisiaj prasa katolicka dostępna jest przy każdym wyjściu z kościoła. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickich gazet dla dorosłych, młodzieży i dla najmłodszych.
  7. Wójt gminy Raba Wyżna przypomina o trwającym spisie ludności i mieszkań. Udział w nim jest obowiązkowy. Podstawową metodą jest wypełnienie formularza internetowego. W tym celu w Urzędzie Gminy przygotowano specjalne stanowisko komputerowe. Więcej informacji na plakacie w gablotce i w Urzędzie Gminy.