Ogłoszenia duszpasterskie 4 kwietnia 2021 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie i przeżywanie najważniejszych świąt chrześcijańskich w naszej parafii:

• za sprzątanie kościoła, przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego,
  • panu kościelnemu, pani organistce, pani katechetce i służbie liturgicznej, kantorom śpiewającym Mękę Pańską w Wielki Piątek;
  • strażakom, za oczyszczenie terenu wokół kościoła i przede wszystkim za pełnienie straży przy Grobie Bożym;
  • księdzu prałatowi, ks. Marcinowi i ks. Władysławowi za posługę w konfesjonale przed świętami oraz przy ołtarzu w czasie triduum i dni świątecznych (ks. Marcinowi szczególnie za kazania pasyjne na Gorzkich Żalach);
  • wszystkim parafianom za trwanie przy Bogu i Kościele pomimo trudności związanych z pandemią i społecznym brakiem przychylności dla chrześcijaństwa w Polsce i na świecie.

Niech Chrystus zmartwychwstały odpłaci wszystkim według swojej hojności.

1. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte według porządku świątecznego i dodatkowo o 16.30. Składka z drugiego dnia świąt zazwyczaj przeznaczana była na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju. Na mszy św. o godz. 11.30 sakrament chrztu przyjmie ośmioro dzieci. Z tego powodu ta msza jako jedyna w dniu jutrzejszym będzie odprawiona wewnątrz kościoła. Do udziału w niej zapraszamy tylko rodziców i chrzestnych dzieci przyjmujących chrzest, a wszystkich parafian prosimy o udział w pozostałych mszach.
  2. W Wielki Piątek rozpoczął się nowy miesiąc. Róże różańcowe zmieniają tajemnice i w kwietniu podejmują modlitwę w następujących intencjach:
  • Intencja apostolstwa modlitwy: Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.
  • Intencja w naszej parafii: o liczne owoce misji parafialnych.
  1. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Po mszach świętych przed kościołem będzie można nabyć różańce i inne drobiazgi wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież wraz z siostrami franciszkankami z Łysej Góry. Dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc dla dzieci chorych na dystrofię mięśniową będących pod opieką stowarzyszenia PRO SALUTE.