Ogłoszenia duszpasterskie 28 marca 2021 r.

Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

 1. Od 27 marca br. rząd wprowadził nowe ograniczenia pandemiczne. Zgodnie z nimi w naszym kościele parafialnym mogą jednorazowo zgromadzić się 22 osoby. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 m. Prosimy o przestrzeganie tych zasad.
 2. W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w dniu dzisiejszym wszystkie msze św. odprawiamy na zewnątrz kościoła przy ołtarzu polowym. Gorzkie Żale zostaną odprawione w kościele o godz. 17.00, w Bielance o godz. 16.00. O godz. 19.00 droga krzyżowa do krzyża millenijnego (nie będzie drogi krzyżowej po mszach o 7.00 i 11.30).
 3. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę całodzienna adoracja trwać będzie w kaplicy bocznej, a w kościele w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii Św. Dla ułatwienia zachowania obostrzeń zapraszamy w poniedziałek mieszkańców górnej Raby, we wtorek dolnej Raby, a w środę w pierwszej kolejności powracających na święta z zagranicy.
 4. Od czwartku będziemy przeżywali Triduum Paschalne, czyli Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Z uwagi na panującą epidemię udział w liturgii tych dni dla większości wiernych będzie ograniczony do łączności duchowej. Wielką pomocą w tym jest korzystanie z transmisji nabożeństw w środkach masowego przekazu. Korzystając ze specjalnego pozwolenia metropolity krakowskiego liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będziemy odprawiać przy ołtarzu polowym oraz dodatkowo w Bielance.
 5. Przebieg liturgii Triduum Sacrum w naszej parafii:
 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i czuwanie do 23.00. Od godz. 20.00 do 23.00 można będzie skorzystać z okazji do spowiedzi św.
 • Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w zabawach. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Od godz. 7.00 do 18.00 trwać będziemy na adoracji Chrystusa w ciemnicy. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wielkiego Piątku zaczniemy o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesiemy Jezusa do kaplicy Grobu Bożego, gdzie adoracja będzie trwała aż do Wigilii Paschalnej. Od godz. 20.00 do 23.00 można będzie skorzystać z okazji do spowiedzi św.
 • Wielka Sobota – błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny, a w Bielance o 11.00 i 11.30, u sióstr na Łysej Górze o godz. 9.00. Choć nie ma obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, to ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia zachęca się wiernych do powstrzymania się od jedzenia mięsa.
 • Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Do udziału w niej zapraszamy tylko osoby podejmujące jakiekolwiek posługi liturgiczne, w tym także strażaków oraz noszących baldachim, chorągwie, feretrony. Procesja rezurekcyjna odbędzie się trzykrotnie wokół kościoła ze względu na niewielką ilość osób mogących w niej uczestniczyć.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto chrześcijaństwa; msze św. będą odprawione przy ołtarzu polowym według porządku niedzielnego i dodatkowo o godz. 16.30.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w Bielance – msze o godz. 8.30 i 10.00.
 1. Strażaków prosimy o oczyszczenie trasy wokół kościoła i przed plebanią oraz o honorową straż przy Grobie Pańskim.
 2. Bóg zapłać mieszkańcom roli Pałaszówka za ofiarę na sprzątanie kościoła.