Ogłoszenia duszpasterskie 31 stycznia 2021 r.

IV niedziela zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego (Jest ono obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarami wesprzemy zgromadzenia zakonne);
 • w środę – wspomnienie św. Błażeja, męczennika (z tej okazji na zakończenie każdej mszy św. poświęcimy jabłka, można też będzie przyjąć specjalne błogosławieństwo świecami, prosząc o pomoc Bożą zwłaszcza w chorobach gardła);
 • w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (z tej okazji pobłogosławimy chleb i wodę);
 • w sobotę – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników japońskich.
 1. W I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi św. W czwartek o godz. 17.45 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji księży rodaków i za księdza kardynała, a w piątek po mszach odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź w Bielance w piątek od godz. 14.30, a po niej msza św.
 2. Na początku miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. W lutym intencja apostolstwa modlitwy brzmi: Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane. Modlitwie Żywego Różańca polecamy także młodzież naszej parafii, która wczoraj przyjęła bierzmowanie, aby przez całe życie trwała przy Chrystusie i Jego Kościele.
 3. W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 rozpoczniemy odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Kwadrans przed wieczorną mszą św. odprawione będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Podczas nabożeństwa odczytane będą intencje przedstawiane Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża, a msza wieczorna będzie sprawowana w tych intencjach. Można je składać na kartkach do skrzynki obok chrzcielnicy.
 4. Bóg zapałać mieszkańcom Ziębówki za tegoroczną dekorację świątyni na Boże Narodzenie, a rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania, za przygotowanie świątyni i dar ołtarza. W tym tygodniu będą odprawione msze św.
 • o błog. Boże dla mieszkańców Jardusiówki – w środę o 18.00;
 • o błog. Boże dla mieszkańców Sagułówki – w czwartek o 18.00;
 • za zmarłych z Sagułówki – w piątek o 7.00.
 1. Dzisiaj po sumie rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adoracja odbywać się będzie w kościele przy ołtarzu głównym i trwać będzie do wieczornej mszy św.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy bez mała 7.000 zł.
 3. O święceniach biskupich ks. Roberta Chrząszcza.