Ogłoszenia duszpasterskie 27 grudnia 2020 r.

Święto Najświętszej Rodziny

  1. W czwartek o godz. 17.15 odprawimy nieszpory na zakończenie roku kalendarzowego, a bezpośrednio po nich mszę św. dziękczynno-błagalną. W tym dniu zakończymy nabożeństwa odprawiane pół godziny przed wieczornymi mszami z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  2. Róże różańcowe zmieniają tajemnice i w styczniu modlić się będą o pokój na świecie i w naszej parafii.
  3. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  • w poniedziałek – święto świętych młodzianków, męczenników;
  • w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (święto obowiązujące; msze św. według porządku niedzielnego i dodatkowo o godz. 16.30 a w Bielance o 10.00); jest to także pierwszy piątek miesiąca – z tej okazji po mszy o godz. 7.00 i kwadrans przed wieczorną mszą odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W I sobotę wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych z sakramentalną posługą. O godz. 17.45 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Prośby, które będą odczytane w czasie nabożeństwa, można składać do skarbony obok chrzcielnicy. W tych intencjach o godz. 18.00 będzie odprawiona msza św. zbiorowa.