Ogłoszenia duszpasterskie 20 grudnia 2020 r.

IV niedziela adwentu

  1. Przeżywamy ostatnie dni adwentu. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie rozpoczyna się ona po porannej mszy, a w niedzielę od sumy i trwa do wieczornej mszy. Bóg zapłać wszystkim, którzy wpisują się w wybranych terminach w Internecie, bo dzięki temu całodzienna adoracja może się odbywać w naszej świątyni.
  2. Spowiedź przedświąteczna będzie zorganizowana w taki sposób: w poniedziałek w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 zapraszamy mieszkańców górnej Raby (od kościoła w górę); we wtorek w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 zapraszamy mieszkańców dolnej Raby (od kościoła w dół); w środę w godzinach od 15.00 do 18.00 zapraszamy tych parafian, którzy w ostatniej chwili przyjeżdżają na święta z zagranicy.

Prosimy o przyjęcie tego podziału ze zrozumieniem, aby można było uniknąć nadmiernego gromadzenia się ludzi w jednym czasie przy konfesjonałach.

  1. W środę od 8.00 mieszkańcy Ziębówki będą dekorować kościół na Boże Narodzenie. O pomoc prosimy młodzież, zwłaszcza z KSMu i służby liturgicznej oraz kandydatów do bierzmowania.
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek po wieczornej mszy i w środę od 8.00.
  3. W najbliższy czwartek odprawimy ostatnie w tym roku roraty. Dzieci prosimy o przyniesienie plansz z kompletem obrazków. Po roratach ci, którym nie udało się zebrać wszystkich obrazków, będą mogli uzupełnić sobie kolekcję.
  4. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w ostatni dzień adwentu. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech rozpocznie się ona od wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamania się opłatkiem. Niech towarzyszy jej wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Na wigilijnym stole nie stawiajmy alkoholu.
  5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z czwartku, 24 grudnia, na piątek, 25 grudnia. W naszym kościele będą odprawione dwie pasterki: jedna o 22.00, druga o 24.00, w Bielance o 24.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
  6. Msze święte w dzień Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana oraz w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia będą odprawione jak w każdą niedzielę i dodatkowo o godz. 16.30, a w Bielance dodatkowo o 10.00. W święto św. Szczepana na zakończenie każdej mszy poświęcimy owies. Składka z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Bóg zapłać sponsorom upominków dla dzieci uczęszczających na roraty, a zespołowi charytatywnemu za przygotowanie paczek dla chorych i starszych parafian. Dziękujemy mieszkańcom Arendarczykówki za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Msza św. za zmarłych z Kordyłówki będzie w w środę o 7.00.