Ogłoszenia duszpasterskie 22 listopada 2020 r.

XXXIV niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne służby liturgicznej ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Ich członkom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w życie Kościoła i parafii. Na zakończenie każdej mszy odnawiamy akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu naszej parafii dokonany dokładnie 16 lat temu. Po sumie w czasie adoracji akt poświęcenia Sercu Jezusowemu, za co w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką muzyki kościelnej. Jej wstawiennictwu powierzamy więc nasza panią organistkę, chórzystów i psałterzystów. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
 • we wtorek – świętych męczenników koreańskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i jego towarzyszy;
 • w środę – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent.
 1. Bóg zapłać wiernym z roli Bogdałówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom za dobrowolne ofiary na rzecz parafii składane w gotówce lub wpłacane na konto. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
 • o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Wojtusiówki – w sobotę o 7.00,
 • z kaplicy III upadku – w poniedziałek, wtorek i czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.
 1. Przypominamy, że zgodnie z Tradycją Kościoła obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy św. można wypełnić już w sobotę wieczorem. Żeby nie zostawiać w tym względzie żadnych wątpliwości od nowego roku liturgicznego w soboty o 18.00 msza św. jest sprawowana według formularza niedzielnego, będą na niej głoszone kazania, czytane ogłoszenia parafialne i będzie zbierana składka.
 2. Od I niedzieli adwentu (czyli od soboty wieczorem) można będzie nabyć świece Caritas. Będą one wystawione przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Tam także można będzie złożyć ofiarę na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna wysokość ofiar będzie wypisana na kartce obok skarbonek.
 3. W przyszłą niedzielę zostaną pobłogosławione opłatki, które w najbliższym czasie członkowie rady duszpasterskiej zaniosą do domów naszych parafian z życzeniami świątecznymi i listem od duszpasterzy. Proszę przyjąć ich z życzliwością. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla pana kościelnego i pani organistki. Niech wysokość składanych ofiar odzwierciedla hojność parafian i wdzięczność dla służby kościelnej za całoroczną pracę. Opiekunów ról prosimy o podjęcie tego zadania z rozsądnym zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.
 4. Wójt gminy Raba Wyżna przypomina o obowiązku wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Rolnym. Jego termin upływa 30 listopada br. Szczegóły zamieszczone są w gablotce przed kościołem.