Ogłoszenia duszpasterskie 15 listopada 2020 r.

XXXIII niedziela zwykła          

 1. „Wyciągnij rękę do ubogiego!”- pod tym hasłem już po raz czwarty odbywa się dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Pomimo trwającej pandemii możemy się włączyć w pomoc niesioną najuboższym. W naszym kościele na ten cel można składać datki do puszki pod chórem.
 2. W bocznej kruchcie został przygotowany punkt pierwszej pomocy. W razie potrzeby osobę potrzebującą pomocy proszę doprowadzić na przygotowane tam łóżko i skorzystać z podręcznego zestawu ratunkowego. W niebezpieczeństwie śmierci należy w zakrystii bez zwłoki poprosić kapłana.
 3. Kilka dni temu otrzymaliśmy wyjaśnienia Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie pogrzebów osób zmarłych na COVID-19. Trumna w takim wypadku jest zabezpieczona w taki sposób, że można ją wprowadzać do kaplicy celem dokonania ceremonii pogrzebowej. Trumny nie wolno otwierać ani dotykać. Należy zachować co najmniej 1,5 m odległości. Przy okazji przypominamy, że prawo kościelne zabrania sprawowania mszy św. przy urnach. W wypadku kremacji msza św. powinna się odbyć przed kremacją.
 4. W liturgii tego tygodnia przypadają wspomnienia:
 • we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • w czwartek – bł. Salomei, zakonnicy;
 • w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • w sobotę – Ofiarowania NMP.
 1. W czwartek na wieczorną mszę św. zapraszamy czcicieli św. Rity. Na początku mszy św. przeniesiemy jej relikwie do prezbiterium niosąc w procesji róże, które na koniec Eucharystii zostaną pobłogosławione. Msza św. będzie odprawiona we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity.
 2. Bóg zapłać mieszkańcom roli Wojtusiówka za ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu odprawimy dwie msze św. z kaplicy III upadku: w piątek i sobotę o 7.00. Msza św. według formularza W czasie pandemii zostanie odprawiona w poniedziałek o 7.00.
 3. W czwartek zmarł ks. Antoni Syc, proboszcz z Rokicin Podhalańskich, były wikariusz parafii w Rabie Wyżnej (1980-83 i 1988-89). Jego pogrzeb odbędzie się w Rokicinach Podhalańskich. We wtorek o 16.00 ciało zostanie wprowadzone do kościoła i odprawiona zostanie przy nim msza św., po czym do 21,00 będzie trwała modlitwa przy trumnie. W środę o 12.00 będzie msza pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz.