Ogłoszenia duszpasterskie XXXI niedziela zwykła 2019 r.


XXXI niedziela zwykła 3 listopada 2019 r.

1. W liturgii tego tygodnia przypadają:
• w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
• w sobotę – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
2. Bóg zapłać wiernym z roli Suskówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Wędziarzówki będzie odprawiona w czwartek o 7.00, a za zmarłych z tej roli w sobotę o 7.00. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność podczas składek na cmentarzu w dniach 1 i 2 listopada, a zbierającym składkę (zwłaszcza młodemu pokoleniu) za pomoc.
3. Od 4 listopada (jest to dzień imienin Karola Wojtyły) w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po domach. Rodzina przyjmująca relikwie powinna uczestniczyć w nabożeństwie o godz. 17.30 i mszy św. o 18.00. Przed błogosławieństwem na zakończenie mszy przed ołtarzem odbierze relikwie, modlitewnik, etc. Ustawia je w domu w godnym, wcześniej przygotowanym miejscu (stół z białym obrusem, świeca, krzesła, itp.). Na drugi dzień przychodzi do kościoła 10 min przed rozpoczęciem adoracji (o godz. 17.20) i ustawia relikwie przy ołtarzu. Podczas nawiedzenia relikwii rodzina w dowolnej porze gromadzi się na wspólnej modlitwie (np. 21.00 – Apel Jasnogórski, 12.00 – Anioł Pański, 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego; wspólny różaniec, słuchanie fragmentów homilii Jana Pawła II, itp.). Warto także, aby każdy indywidualnie w ciszy trwał na modlitwie przy relikwiach. Czas spotkania ze św. Janem Pawłem II w jego relikwiach staramy się przeżywać w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii Św. W zakrystii można się zapisać na przyjęcie relikwii w listopadzie b.r. (zostało jeszcze kilka dni do dyspozycji). Zapisy na grudzień uruchomimy za dwa tygodnie.
4. Z okazji święta Niepodległości chórzyści z panią dyrygent Marią Możdżeń-Wójcik zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do Domu Parafialnego w przyszłą niedzielę, 10 listopada, od godz. 15.00.