Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła

13 października 2019 r.

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

 • we wtorek – św. Teresę od Jezusa, hiszpańską mistyczkę i odnowicielkę zakonów karmelitańskich;
 • w środę – św. Jadwigę Śląską, niemiecką księżniczkę, żonę polskiego księcia Henryka Brodatego, patronkę Śląska;
 • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, ucznia i następcę św. Piotra jako biskupa Antiochii, pisarza i męczennika;
 • w piątek – św. Łukasza, ucznia św. Pawła, autora Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich.
 1. Na nabożeństwach różańcowych codziennie o 17.15 modlimy się w intencji misji i misjonarzy oraz za naszą Ojczyznę. W poniedziałek modlitwą otoczymy szczególnie pracowników oświaty, a w piątek pracowników służby zdrowia. Zachęcamy wszystkich do wspólnego rozważania tajemnic naszego zbawienia.

 

 1. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

 

 1. Wypominki roczne i jednorazowe można składać do skarbonki po prawej stronie ołtarza. Przy wypominkach rocznych proszę zaznaczyć przed którą mszą mają być czytane. W tym roku wyjątkowo nie będzie wypominków przed mszą wieczorną. Równocześnie przypominamy, że intencje mszy świętych zapisujemy osobiście w zakrystii po mszach świętych lub w kancelarii.

 

 1. W sobotę o godz. 9.00 przed Domem Parafialnym zbiórka wyjeżdżających na wycieczkę nad Jezioro Czorsztyńskie. Planowany powrót ok. godz. 17.00.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Libanu śladami św. Charbela i św. Rafki. Miałaby się odbyć w dniach od 1 do 9 czerwca 2020 roku. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Można je uzyskać także w zakrystii po mszach św.

 

 1. Bóg zapłać wiernym z roli Buczkówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni. Msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Kumorówki będzie odprawiona we wtorek o 7.00, a za zmarłych z tej roli w środę o 7.00.

 

 1. Nauczycielom, wychowawcom, lekarzom i pielęgniarkom, wszystkim pracownikom oświaty i służby zdrowia oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej Różańcowej.